-

Топ дестинации във Филипини

Абонирайте се

За нашия бюлетин. Научете първи за нашите специални оферти, отстъпки и нови продукти.

Начало

Филипини

Филипини

Население: 87 857 473
Говорими езици: филипински, английски
Валута: песо
Часова зона: +8
Столица: Манила
Главни градове: Кесон

Местоположение: Република Филипини е страна в югоизточна Азия.
Страната е бивша испанска колония, което предопределя да е една от двете католически държави в Азия, наред с източен Тимор. Населението на страната е близо 90 милиона души.
Столицата на Филипините е Манила. В метрополиса на Манила живеят над 11 милиона души, което го прави един от 20-те най-големи метрополиса в света. Страната е президентска република, получила независимост от САЩ през 1946 г.

Филипините съставят архипелаг от 7 107 острова с обща земна площ от около 300 000 км2. Архипелагът лежи североизточно от остров Борнео и южно от Тайван между 116° 40' и 126° 34' източна дължина и 4° 40' и 21° 10' северна ширина. На изток е Филипинско море, на запад - южно Китайско море, а на юг - Селебско море. най-близката островна държава на изток е Палау, а на юг е Индонезия.

Най-често островите се делят на три групи - Лусон, Висаяс и Минданао. Пристанищният град Манила на Лусон е столицата на държавата и вторият по големина град след Кесон Сити.
Климатът е горещ, влажен и тропичен. Средната годишна температура е около 26,5°C (79,7°F). Има три сезона - топъл (или летен) от март до май, дъждовен - от юни до ноември и студен - от декември до февруари.

Във Филипините се използват два официални езика -филипински и английски език. Филипински кйнто се основава на тагалог, е на националния език. Английският също е широко използван и е средство за обучение във висшето образование. Осем (8) основни диалекта се използват от част от филипинци: тагалог, Cebuano, Ilocano, Hiligaynon или Ilonggo, Bicol, Waray, Pampango и Pangasinense. Филипински е роден език, който се използва в национален мащаб като език за общуване между етническите групи. Има около 76-78 основни езикови групи, с над 500 диалекта.

Топ дестинации на Филипините

Банауи на живописните мечти
Заради голямата си височина, Банауи често е описвана като „мястото, където земята се слива с облаците и среща небесата“ с оризовите тераси, като „стълбище към небето“.

Банауи е мястото за приключения, за тези, които обичат природата и културата. Дните се запълват от дейности като разходки, каране на велосипеди и туризъм. Вечерите се превръщат във вечеринки в селото или топло посрещане в къщите за гости или странноприемниците.

Оризовите тераси на Бенауи са водеща туристическа дестинация в Азия. Те достигат до няколко хиляди фита височина, ако се разпънат от край до край ще могат да обиколят половината земя.

Оризищата се подхранват от планински извори и потоци, които са свързани в напоителен канал, който се спуска по терасите.

В село Батад, терасите имат формата на амфитеатър и са само на 12 км от хотел Банауи или на 2 аса път пеша през планинските пътеки.
След разходката сред оризовите тераси можете да се охладите в поточето Гуйхоб и прекрасните водопади Тапия, които предлагат огромен басейн за плуване.

Пазаруването е различно преживяване в Банауи. Най-вълнуващият начин да пазаруваш е да отидеш на посещение в селото и да наблюдаваш занаятите им на по-добра цена.

Страхоните хълмове
Шоколадовите хълмове е серия от 1 268 перфектно симетрични хълма, които се издигат на 30 метра над земята. След милиони години еволюция, тези уникални скални образования се превръщат в национален геоложки паметник.

Разположени в градовете Кармен, Батуан и Сагбаян, хълмовете са наречени така, заради приликата им с шоколадови бонбони през есента, когато листата на дърветата се оцветяват в кафяво. Два от хълмовете са облагородени и предоставят удобства, като веранда с изглед и хостел за младежи с ресторант.
Други хълмове с гледка към заобикалящите острови включват Банат – И и Ели в столиоцата Тагбиларан, Химонтагон в града Лоай, Сампоанган в Калапе и Илихан в Ягба.

Боси на плажа
Дрес-кода в Боракей е задължително неглиже!

Атмосферата на Боракей определено предразполага да се ходи бос по плажа, което е по-скоро като правило, от колкото изключение. Белият пясък е толкова фин, че дава усещането, че вървиш километри наред върху бебешка пудра.

Обичайна гледка през деня е туристите да вземат успокояващ масаж под сянката на едно кокосово дърво край брега. А от здрач до зори, Boracay се превръща в едно голямо място за забавление, където всеки е добре дошъл да се присъедини... Но първо, нека вдигнем тост с коктейл, за да изпратим залеза!

Развлеченията със сигурност не са проблем в този тропически рай с развлекателни дейности през цялата година и удобства, предлагани от около 350 туристически обекта.

Островът на тропическите мечти

Cebu е фантазията на пътника за тропически остров - хубаво време, девствени плажове, кристално чистите води, както и луксозни курорти с всички удобства на съвременния живот.

Именно тук, португалският мореплавател Фернандо Магелан, забожда кръста на християнството в името на Испания през 1521. Но дори и преди Кебу да стане врата към Ориента, той вече е бил популярен входен пункт за азиатски търговци.

Оттогава града разцъфтява като предпочитана туристическа дестинация, с много заведения за развлечения, като се използват пълноценно морето, долината и планината.

Метрополитно Кебу, вторият в страната метрополис, е политически, икономически, образователен и културен център на Висаяс. Хотели, търговски центрове, развлекателни зали, казина и голф игрища се грижат за всяка прищявка на туристите.

Останалата част от 166 острови Себу и островчета е оградена с пясъчни плажове и сапфирено-чистите води гъмжат от морски живот, идеален за водолази.


Земя на изобилието: "Kadayawan SA Dabaw" е премиер на фестивала Давао Сити и витрини на природните и културните глави на земята.

Подвижният празник през август подчертава колорита на племенните култури от региона, които са ярко изразени в традиционни песни, танци, игри и занаяти. Улични танци и популярни развлечения бележат края на празника.

Земеделската индустрия процъфтява в региона Давао. Основен износител на банани, цитрусови плодове, манго и други тропически плодове, също така е най-големият производител на култивирани цветя в страната. Неговите околни води са идеално място за стопански риболов.

Най-големият град в света от гледна точка на площ, Давао, обхваща общо 244 хиляди хектара.

Манила: Капиталът на Филипините, тяхното сърце и душа е Манила. Тя определя ритъма на живот в този архипелаг и е пулсиращ център, който съчетава ориенталското с модерното.

Манила е родена от пепелта на някога процъфтяващото малайско селище от брега на река Писг. През 1571, Мигел Лопес де Легаспи установява град Манила, които до 1898 г. е бил седалище на испанското колониално господство в Азия.

Последната граница: Уникалният Палаван е неговото мега разнообразие.

За дълго време, богатите ресурси на Палаван, изобилието от диви животни и необикновените природни красоти са известни само на етническите общности, които живеят на тези острови, както и няколко други смели заселници, които искали да живеят в незамърсена среда.

Островът-област за първи път привлече чуждестранно внимание през 1970-те, когато стана център на ООН за бежанците от Виетнам.

В крайна сметка това довежа до откриването на Палаван като голяма туристическа дестинация.

Екологично съзнание на най-високо равнище се среща по цялата територия на провинцията. Пуерто Принцеса може да се похвали като най-чистият град на Филипините. За да се защити биоразнообразието, са въведени екологични програми, които се спазват от страна на туристически обекти. Има строги наредби срещу риболова, който е разрешен само с мрежа.

Палаван може да е отворена за туризъм, но също така е предприела сериозни усилия, да се запази тази последна граница.

Стария свят: Виган, с вековни сгради, които напомнят за това, че някога е бил царски град.

Едно от най-ранните испански селища в страната, Виган, е основано през 1572 г. от Хуан де Салседо, който с шарения си дизайн напомня на стара Манила.
Днес Виган е запазил голяма част от Кастилианската си архитектура от 18-ти век, която може да се наблюдава на около 150 каменни къщи, които са запазени в града. Много от тези домове все още са в добро състояние, а някои са превърнати в уютни страноприемници, музеи и магазини за сувенири.

Заедно с жилищата има и други белези за колониалното минало на града:

Величествената катедрала „Св. Павел“ е построена от августински монаси с различен бароков стил. Плаза Салцедо, най-старият паметник в Северен Лузон. Дворецът на архиепископа е богата съкровищница на религиозни предмети от региона Илокос. Площадът Бургос е построен в чест на о. Хосе Бургос, един от тримата свещеници, на който се дължи църковната реформа.

Но не само сгради, вписани в Списъка на световното наследство, са запазени в този град. Виганците също остават непоколебими в своите традиционни занаяти, най-вече керамика (burnay) и ръчното тъкане (inabel).

Полезна информация:

Магазините са отворени от 10:00 до 22:00 ч., но моловете затварят в 21:00 ч. или 22:00 ч. По-малките магазини затварят по обяд от 12:00 до 14:00 ч. Разбира се, има и денонощни магазини. Моловете са отворени неделите и по празниците.

Поискай оферта или се обадете по телефона 02 / 962 22 13

Харесва ли ви това? Препоръчайте го на приятелите си!

Добави в Svejo

Карта на Филипини

Актуални дестинации в Филипини