-

Топ дестинации в Япония

Абонирайте се

За нашия бюлетин. Научете първи за нашите специални оферти, отстъпки и нови продукти.

Япония

Население: 127 690 244
Говорими езици: японски, английски
Валута: йена
Часова зона: +9
Столица: Токио
Главни градове: Токио, Осака, Нагоя, Йокохама, Каназава, Киото, Сапоро, Кобе, Фукуока, Хирошима, Китакюсю

Местоположение: Страната е разположена в западната част на Тихия океан. Заема 3 922 острова, от които четири големи - Хокайдо (78.5 хил. кв. км), Хонсо (230.4 хил. кв. км), Сикоку (17.8 хил. кв. км) и Кюсю (42.0 хил. кв. км) от японските острови и архипелага Рюкю. Общата им площ е 377.8 хил. кв. км. Дължина на бреговата линия - 33 287 км. Край бреговете на някои острови (архипелагът Рюкю) са разположени коралови рифове. Релефът на японските острови е предимно планински с основни хребети - Хидака и Тоати (на о-в Хокайдо), Оу, Китаками, Етиго и Хида (на о-в Хонсю) но о-в Рюкю е равнинен. Някои от планините са от вулкански произход с много действащи и угаснали вулкани. Най-висока точка е вулканът Фудзияма (Фуджи) на о-в Хонсю - 3 776 м. Чести са земетресенията. Равнините са почти изцяло усвоени, като по-големи са Канто (Токойска) на о-в Хонсю, Исикари (на о-в Хокайдо).

Столица: Токио е столицата на Япония, както и най-многолюдната конурбация в света. Градската му агломерация е 34 000 000 жители.
Градът е построен още през 1602 г. Старото му име е Йедо. В буквален
превод името Токио означава „Източна столица“.
Разположен е на северозапад от Токийския залив.
Токио е зашеметяващ град, един от най-развитите в света. Интерес представляват Токийската кула; Императорският дворец, резиденцията на императора на Япония и неговото семейство; най-старият храм в Токио – Асакуса Каннон, посветен на будистката Богиня на милосърдието; най-скъпият търговско-развлекателен квартал на Токио – Гинза; “Фортът на Венера”; “Мостът на дъгата”. Атракция е круиза в залива на Токио с разглеждане на футуристичното предградие Одайба, построено върху изкуствено създаден остров.

Йокоха́ма е най-големият пристанищен град в Япония, административен център на префектура Канагава. Население 3 573 588 души от преброяването през юни 2005.
Градът е разположен на 30 км от столичния мегаполис Токио, за който служи и като „спално предградие“. Има силна собствена икономическа база, представена основно от морски транспорт, както и от биотехнологическа и полупроводникова индустрия.
Тази жизненоважна част на Токио се простира по цялата южна част на Токийския залив и е събрала в себе си безброй докове, кейове и пристани, на които ежедневно се товарят и разтоварват хиляди тонове най-различни стоки от целия свят. Макар и да не е най-голямото пристанище в Япония (по-големи от нея са Кобе и Осака), Йокохама е изключително важен двигателен механизъм за Токио и индустрията в района. Освен като пристанище, тази част е и невероятна туристическа атракция с множеството си увеселителни паркове и кичести алеи по брега на Тихия океан.
Първото нещо, което грабва окото на идващия с влака от север турист безспорно е грандиозната осанка на Ландмарк. Считан за една от най-високите и красиви постройки в Азия, този паметник на съвременната архитектура се извисява на повече от 70 етажа над земята. Функцията му е да служи като хотел от най-висока класа, в който определено отсядат най-големите световни бизнесмени и баровци. Приземните етажи са отворени за посетители и представляват огромни зали на няколко нива, в които всичко тъне в разкош и изящество. Тук се намират едни от най-скъпите бутици в целия свят.
Кулминацията е на 69-я етаж, на който има площадка за наблюдение. Тази умопомрачителна височина от 273 метра се взема само за около 20 секунди с помощта на най-бързите асансьори в света, които побират до 20 човека и се движат със скорост 700 метра в минута според книгата на рекордите на Гинес. Веднъж стигнали до небесата, туристите могат да починат пред огромните прозорци с дебелина на стъклото от 3 см, пиейки виенско кафе за 3.5 долара. При ясно време гледката е внушителна, но даже видимостта да е ограничена, едно качване е страшна емоция. Късметлиите могат да видят планината Фуджи, извисила своята белоснежна снага на северозапад.
Слизайки от висините и излизайки през огромните баровски врати на портала, ние се озоваваме пред нещо като древен амфитеатър, който контрастира по впечатляващ начин на фона съвременната архитектура. Точно до него на изкуствен остров се издига конкурент на гигантските здания в местността, а именно най-високото Виенско колело в света, което се извисява на повече от 100 метра на брега на океана. Златиста табелка в подножието на рекордьора упоменава, че той е вписан в книгата на Гинес. Определено тази атракция не е за хора със слаби нерви, понеже на максималната височина въздушните течения се усилват неимоверно, което от своя страна води до смущаващо клатене на кабината. Е, може би не е особено приятно да висиш на десетки метри от земята в кабина с големината на купе на кола, крепяща се на няколко болта, а за капак и поклащан от тихоокеанските ветрове. За по-смелите обаче ще е истинско шоу да се завъртят по окръжността в течение на около 40 минути, съзерцавайки през това време околните сгради и водната шир.
След като сте изживели емоцията на Виенското колело, можете да отдъхнете, вървейки по кичестите алеи на парка Ямашита, който се намира само на километър от гореупоменатите атракции.
Ямашита парк- Паркът е на самият бряг на Тихия океан и човек може да си почине на множеството скамейки, загледан в безбрежния океан. Паркът е идеално място за разходки, особено през красивите летни вечери, когато стотици млади и стари японци излизат да се разтъпчат и побъбрят. През празничните дни човек може даже и да спортува, карайки кънки или играейки футбол но зелените поляни. В краят на парка се намира корабът Хикава-мару, който е на вечна котва. Това е един музей за туристите, които искат да се потопят в романтиката на морското пътешествие, макар и само на няколко метра от брега.

Нагоя е основен пристанищен град в Япония, административен център на префектура Айчи. Населението му е 2 225 866 жители, което го прави 4-ият по население град в Япония, а общата му площ е 326,45 км².

Киото е град в Япония с население 1,5 милиона души. В миналото е била столица на императорска Япония, сега е столица на Област Киото и част от района Осака-Кобе-Киото. Киото е разделен на 11 квартала.
Ако искаме да посочим един от символите на Киото, старата столица на Япония, то това несъмнено е Златният храм Кинкакуджи (на японски език \"кин\" означава злато). И има защо: как само искри, отразявайки слънчевите лъчи с позлатените си стени! Отразен във водите на изкуственото езерце пред него, той се слива в единно хармонично цяло със своя образ, сякаш още веднъж да подчертае красотата на символиката, която изразява.
Говорейки за Златния павилион, ние се пренасяме от едната столица, Токио, в другата - Киото. Макар и бивша столица, Киото и ден днешен запазва своя приоритет на културен и духовен център на Япония. Основната причина за това са множеството храмове от най-различно естество (повече от три хиляди на брой), приютени в града и неговите живописни околности. Съчетанието на гористата растителност с хълмистия релеф прави района като плат от зелено кадифе, в гънките на което са разположени културните ценности от най-различно естество. Кинкакуджи е локализиран в северния район на Киото, където се групират около десетина храма, заслужаващи вниманието на туриста, но посещението само на няколко от тях би запълнило спокойно цял един ден. Настина, чистото време за разглеждане на Златния храм е около 30-40 минути, но тук не влиза времето за придвижване между обектите.
Като по-малък брат на Златния храм може да се разглежда Сребърният храм Гинкакуджи, разположен също в северно Киото. \"Гин\" на японски език означава сребро, откъдето произлиза и наименованието на банките: гинко. Гинкакуджи е построен през 1482 година от шогуна Ashikaga Yoshimasa; първоначално също като вила, която по-късно е превърната в храм с формалното име Jisho-ji. Този павилион също е обявен за световен паметник на културата. Представлява двуетажна постройка с пирамидален покрив (вж. фотографията). За разлика от Златния храм, Сребърният не е бил никога покриван със сребро, понеже шогуна е починал преди неговото завършване. В градинския комплекс се намира още една забележителна постройка - стаята за чаена церемония Togudo, която се счита за прототип на японските Tearooms въобще. За да се посети Togudo обаче, нужна е предварителна резервация и съответно такса.

Санджусангендо - храмът на Бога с тридесет и три лица
Постройката, направена изцяло от дърво през 1266 година, впечатлява още отвън със своите гигантски размери: дължина 118 метра и ширина 18 метра. Изградена е върху специална рамка, която е поставена от своя страна върху каменни блокове, вкопани в няколко слоя от пръст. Тази еластична конструкция е позволила на храма да устои на вековете и земетресенията. За да запази и до ден днешен поразяващото златно войнство от божествени фигури, подредени вътре в него по цялата му дължина.
Името Санджусангендо означава Залата с тридесет и три арки, където числото 33 (санджусан на японски език) изразява вярата в бога Канон-Бодхисатва, който спасява цялото човечество като се преобразява в тридесет и три различни фигури.
Освен като исторически паметник, Санджусангендо е средище и на културни прояви като фестивали, съпътствани със състезание по стрелба с лък. Тази древна традиция използва дължината на сградата и геометричната права на външните стени, покрай които свистят стрелите. Участниците в обстрела зареждат лъковете си в единия край на чардака, докато мишените се разполагат в срещуположния му край.

Островите Ребун и Ришири: Тези два красиви и усамотени острови се намират отвъд северозападния бряг на остров Хокайдо, в най-северната част на Япония. Заедно със Саробецу и част от самия Хокайдо те представляват основната част от от територията на национален парк.
Ребун е тесен и тънък остров, който с право е известен с дивите си цветя. Тук се срещат повече от 300 вида планински растения, така че острова е чудесно място за пешеходен туризъм.
Остров Ришири е напълно различен. Образуван от почти идеалния конус на Риширифуджи – издига се на 1721 м неактивен в момента вулкан. Изкачването му може да отнеме до 12 часа , като за изходен пункт обикновено се използва къмпингът при Ришири Хокуроку.

Националният парк „Ширетоко“ се намира на едноименния полуостров на остров Хокайдо. Пейзажът тук е див и страшен, а вулканите в средата на острова са изхвърлили огромни черни скали, които са се посипали по крайбрежието. Главното пристанище на острова е Утуро, което се намира на 10 км от чудно красивото Ширетоко Го-ко.
Малко по-нататък на полуострова се стига до река Камуивакано-таки, която настоятелно ще ви напомни, че се намирате в страната на вулканите.
Можете да се изкачите и на вулкана Иозан, но туристите предпочитат екскурзията до Раусу-даке – най-високият връх на полуострова.

Планината Фуджи с право е сред най-големите забележителности в Япония. Това е и най-високата точка на острова. Огромното възвишение се намира на около 100 км в западна посока от Токио, на главния остров Хоншу.
Самите японци смятат Фуджи за своята най-свещена планина и я тачат като светец. Превърнала се в национален символ, тя е олицетворена и възпята в множество произведения на изкуството. Наричат я още Фуджи-сан, навярно заради почти съвършенната й форма на вулканичен конус, който излъчва могъщество и непристъпност. До територията на планината може да се стигне с влак или автобус.
Официалният сезон, по време на който желаещите могат да изкачат планината е през юли и август. Дори през тези месеци, когато в Токио е около 40 градуса, на високите склонове на Фуджи е под нулата и е необходима изключително добра екипировка. Всички пътища до петте станции из планината и съоръжения са затворени извън сезона.
Голяма част от 17-те хижи също не работят. В разгара на сезона пък е необходима предварителна резервация, ако желаете да пренощувате в някоя от тях. В подножието на планината има по-пристъпни проходи, които могат да се изкачат за един ден дори и в неактивния туристически сезон.
пункт за желаещите да покорят планината. Самият преход е около 12 часа, като на няколко места са изградени места за почивки . Голяма част от посетителите пристигат с автобус до петата спирка Кавагучи, след която няма изграден път и се продължава пеша.
Достигнете ли кратера на вулкана, значи се намирате на най-високата точка в Япония, на 3776 метра надморска височина. Горе е необходим около час за обиколка на вулкана. Голяма част от туристите идват до върха, за да се любуват на невероятната гледка. Съществува обичай, според който туристите изпращат от върха на Фуджи картички до своите близки, но пощенската станция там работи само в разгара на туристически сезон.

Хаконе представлява живописен национален парк, намиращ се южно от планината Фуджи и осеян с езера и горещи извори, светилища и музеи на изкуствата. Лесно достъпен от Токио, паркът е любимо място за разходка на тези, които искат да избягат за малко и да си починат от живота в големия град.
Туристически железници, зъбчати влакчета, кабинкови лифтове и автобусидават възможност на посетителите да обикалят из парка. Има и ярко оцветени „пиратски корави“ на които може да се повозите по езерото Ашив западната част на парка.

Край поклонническия град Нико се намира известен комплекс от шинтоистки и будистки храмове , заобиколени от прекрасен планински пейзажи намиращ се на по-малко от два часа път от Токио.
През 1616 г. могъщият шогун Токугава Йеясу пише в завещанието си, че иска там да се построи светилище в негова чест. Мястото вече притежавало религиозна слава благодарение на построения по средата на осми век будистки храм на Риноджи.
Риноджи представлява огромна червена зала, в която се намират три големи златни статуи. През внушителна каменна порта се влиза към централни вход на храма Тошогу., като се минава покрай пететажна пагода, боядисана в зелено и червено. Залата на свещенодействията, намираща се точно срещу главната порта, е забележителна със своя изключително оригинално изписан интериор.

Островите Огасавара са малък отдалечен архипелаг от 30 острова, намиращи се в Тихия океан. Те са административна териториална единица на Токио, макар че са разположени на около 1000 км от града. Друго тяхно наименование е островите Бонин. Известни са с многото кървави битки, които стават на територията им по време на Втората световна война.

На територията на островите няма летище, но може да се стигне с круиз. Един път седмично от Токио тръгва кораб, който стига до селището Чичиджима. Плаването продължава малко повече от 25 часа. Кораб тръгва също и от Текешиба. Въпреки, че островите Бонин са достъпни единствено по морси път, те са доста популярна и обичана туристическа дестинация.
Архипелагът се е формирал от древен подводен вулкан, в резултат на което флората и фауната са изключително богати на територията на всички острови. Над 140 редки вида растения, насекоми и животни се срещат по тези красиви екзотични места.
Архипелагът е открит от английски военен кораб през 1827 г. Оттогава те са владение на английското кралство в продължение на 48 г. Едва през 1876 г. са върнати на Япония.
Почти цялата площ на островите е включена в Националния парк Огасавара, който изобилства от невероятни субтропични природни гледки. Девствената и незасегната от човешка дейност природа обхваща и прекрасни коралови рифове, сред които плуват множество тропически риби.
На територията на островите има морски парк, който е особено атрактивен за туристите. Огасавара е популярно място за наблюдение на китове и делфини. За да им се любуват, са организирани специални туристически плавания с корабче. За да наблюдавате китовете обаче, е нужно да посетите района между февруари и април. Делфините и кашалотите могат да се наблюдават през цялата година, като има вариант дори да поплувате заедно с тях.
Най-населен е главният остров Чичиджима, като малко жители има и на Хахаджима. Общо около 2500 са местните жители, които стопанисват това райско кътче в Тихия океан. Те се изхранват предимно от отглеждането на банани и ананаси, както и от дърводобив. В последните годи туризмът също се е развил и допринася за благосъстоянието на местните.

Каназава е най-големият град на областта Хокурику, която се намира на остров Хоншу и има голямата брегова линия на Японско море. Градът е създаден в края на 16-ти век и е един от най-проспериращите през периода Едо (1600-1868). В наши дни Каназава наброява около 450 хиляди жители, които всяка година се включват в традиционните чествания на: уникалния исторически парад (през юни) и фестивала на японското черешово дърво – сакура (през април). Градът е заобиколен от Японските Алпи и националния парк Хакусан, през който преминават две реки: Сай, символизираща мъжкото начало и Aсано - женското. Живописното местоположение на града, историческият замък от 1583 г., както и добрата инфраструктура, правят Каназава притегателно място за желаещите да изучават японски език.

Мацумото е японски град, разположен в централната зона на остров Хоншу (Honshu). Част е от област Нагано, като се намира в източната част на Японските Алпи. Градът е нещо като входна врата към планината и е отлично място за пешеходен туризъм сред красиви природни кътчета.
Историческият град Мацумото има малко местно летище, но то се използва предимно за търговски полети само от Осака, Сапоро и Фукуока. Пътят от него до центъра на селището е около 20 мин. От столицата Осака има редовни автобусни и железопътни превози, които са по-удобни за туристите. Най-близкото международно летище е в Нагано, а оттам с автобус или влак до Мацумото.
Градът е фундаментален за японската култура, защото в него се намира най-старият замък на територията на страната. Основите на този дворец са положени през 1504 г., а около век по-късно – 1614 г., е реконструиран. Тази крепост се счита и за една от трите най-съвършени в Япония. Фасадата й е черна, а окло двореца е изграден защитен ров. Особено впечатляваща е отбранителната кула, която е висока пет етажа.
Както повечето японски дворци и Мацумото има един таен етаж. От шестия етаж се открива прекрасна панорама на околните планини и градини. Преди да се влезе в основната сграда на замъка, обикновено туристите посещават музея на града, който се намира в двора на крепостта.

Химеджи е известна местност в Япония, запазила най-внушителната крепост в страната. Комплексът е разположен в (Himeji) в префектурата Хиого ( Hyōgo Prefecture), на северозапад от столицата Осака.
Този малък град е известен с мащабната си крепост, която в периода около 1500 г., тя е считана за най-големият замък в цяла Азия.
Дворцовият комплекс е известен в Япония като Ширасагиджо, което в превод значи Замъкът на бялата чапла. Построен в началото на 17-тото столетие замъкът е проектиран така, че да напомня птица, разперила крила по време на полет. Местността е била укрепена още през 14 в., но три века по-късно по заповед на Икеда Терумаса е издигната внушителната крепост. Подобно на всяка такава в Япония, крепостта е оградена от защитен ров, след които следват масивни защитни стени. На четерите ъгъла са издигнати наблюдателни кули. Централната от тях достига пет етажа. Единствените части запазили се от оригиналната сграда са на външния коридор на т. нар. козметична кула.
Докато се стигне до вътрешната част на замъка се преминава по пътека, която преминава покрай малки кули, стени и масивни дървени порти. Централната кула, наричана още дайтеншу гледа на изток към малък двор, където самураите на феодалния господар са извършвали ритуалните убийства – сепуко. В юната част от двора е разположен кладенец, за който се смята, че е бил дом на духове. Централната кула е на пет етажа, закрепена от масивни дървени колони. Всички туристи, които идват тук не пропускат да се изкачат най-горе на кулата, откъдето панорамата в наистина впечатляваща.
Освен главният дворец, в Химеджи особено интересни за посетителите са храмовият комплекс Енгьоджи, т. нар. Вътрешно море, Историческият музей на префектурата Хиого, както и Литературният музей.

Остров Яку или известен още като Якушима е сравнително малък остров край източните брегове, на около 70 км от най-южната точка на остров Кюшу в Япония. Намира се до Танигашима и северно от Окинава, в префектура Кагошима.
Въпреки, че не е редовно посещавана и известна дестинация за западните туристи, Якушима е любимо място за отдих на много японци, в следствие на което островът е с много добре развита инфраструктура. Достъпът до него е лесен, а за посетителите е изградена мрежа от хотели, ресторанти и барове.
Макар и изключително красив Яку не се радва редовно на слънчево и ясно небе. Това е едно от най-дъждовните места в Япония, с измерени валежи в 50% от дните на годината. Годишната интензивност на дъжда е от 4000 до 10 000 литра на кв. м. Поради своята изолация, стръмен релеф и непредсказуем климат Яку е едно от природните чудеса на Япония. Бреговете се състоят от скалисти морски плажове и зелените планини, които започват рязко в централната част на острова. Тук се извисяват около 30 върха, повечето от които достигат височина над 1000 м. Рекордьорът е връх Миянура, който достига повече от 2000 м надморска височина.
Флората тук е извънредно богата – срещат се видове, типични за субтропиците, както и субарктични растения по по-високите планински части. Островът е известен с гигантските си кедрови дървета, някои от които са на хиляди години. Те виреят при надморска височина около 800 и 1600 м, като всяко е кръстено с отделно име и се тачат като свещени. Дървото Джомон Суги е на близо 7000 г. Обиколката на дънера му е около 16, 4 м, а 8-9 души с разперени ръце едва успяват да го обгърнат. Освен него още няколко огромни кедъра впечатляват с причудливите си форми.

История: По-важни исторически събития и дати - III в. - образуван племенен съюз Ямато; VI в. - разпространение на будизма; 710 г. - построена първата постоянна столица Нара; ХI в. - феодална раздробеност на страната; 1192 г. - воено-феодални управители на страната стават шогуните (императорът остава религиозен глава на страната); 1274 - 1281 г. - неуспешни нападения на монголите; 1542 г. - поява на първите европейци в страната (португалци); 1633 г. - закриване на страната за чужденци и забрана за японците да пътуват в чужбина; 1854 г. - постепенно откриване на страната; 1867 - 1878 г. - японско-руско война - Япония получава Квантунската област в Китай и Южен Сахалин; 1914 - 1918 г. - участие в I-ва Св. Война против Германия, Япония получава Циндао (в Китай), Марианските, Каролинските и Маршаловите о-ви в Тихия океан; 1931 г. - Япония окупира Манджурия; 1937 г. - нахлуване в Китай; 1939 г. - Япония напада САЩ при Пърл Харбър; 1942 г. - Япония окупира Филипините, Индокитай, Тайланд, Бирма, Малая, Сингапур, Индонезия; 6 и 9 август 1945 г. - САЩ бомбардират с атомни бомби Хирошима и Нагазаки; 2 септември 1945 г. - капитулация на Япония; 1947 г. - приета нова конституция, забраняваща създаване на въоръжени сили; 1951 г. - подписан мирен договор със САЩ; 1972 г. - САЩ връщат на Япония о-в Окинава, бивша военна база.

Полезна информация:

За посещения до 90 дни Япония не изисква визи от български граждани.

Посолство на Република България, Токио, Япония
5-36-3, Yoyogi, Shibuya-ku
Tokyo 151-0053
Tel: (0081 3) 3465-10-21
Fax: (0081 3) 3465-1031
e-mail: embassy@bulgaria.or.jp
consul@bulgaria.or.jp

Визов режим: Българските граждани, притежаващи валидни обикновени паспорти, които желаят да посетят Япония с намерение за временно пребиваване за срок, не по-дълъг от 90 последователни дни, могат да влязат на територията на Япония, без да е необходимо да им се издават визи. Освобождаването от визови изисквания не се прилага за български граждани, желаещи да влязат в Япония с намерението да търсят работа или да упражняват професия или друго занятие (в т. ч. публични развлекателни и спортни прояви срещу възнаграждение). В случаите, в които се изискват и издават визи, японските дипломатически и консулски власти не събират такси. Всяка японска виза дава определен статут на пребиваване на чужденеца в Япония, т. нар. "status of residence". Съществуват 27 различни видове статут на пребиваване. След влизане в страната не съществува възможност за промяна на статута на пребиваване в Япония. Препоръчително е всеки кандидатстващ за виза за Япония предварително да уточни със своите домакини и с японското посолство, издаващо визата, своите права и задължения, произтичащи от притежаването на определения вид виза. В случай че пребиваващите в Япония за по-дълъг срок български граждани желаят да напуснат временно страната, те следва да получат в японските емиграционни служби разрешение за повторно влизане, т.нар. "re-entry permit". То дава право за влизане в Япония, без да е необходимо получаването на друга виза. Всички чужденци в Япония, без тези със статут на временно пребиваване и служителите в дипломатическите и консулските представителства, са задължени да се регистрират в местните кметства и да получат удостоверение за регистрация на чужденец, т.нар. "Alien registration certificate", до 90 дни след влизане в Япония.

Митнически изисквания: В Япония съществуват и стриктно се прилагат закони, забраняващи вноса и притежаването на огнестрелни и хладни оръжия от всякакъв вид, в т.ч. - въздушни пистолети, мечове, дълги ножове и др. В Япония е забранен вносът на определен вид лекарствени препарати, дори и предназначени за лично ползуване по медицински причини. При всяко пътуване е препоръчително предварителното консултиране с японското посолство за разрешените и неразрешени за внос лекарствени препарати.

Електрозахранване: 100V, 50Hz;

Безопастност: Япония е страна с едно от най-ниските нива на престъпност. При загубване на паспорт в Япония, българските граждани следва веднага да уведомят за това местната полиция, както и българското посолство в Токио. При евентуално задържане от японските власти, всеки български гражданин е в правото си да изиска българското посолство да бъде незабавно уведомено за това. В Япония често има земетресения, тайфуни и други природни бедствия. Съществува и много висока степен на подготовка на местните власти за предварително информиране за някои от природните бедствия, както и за оказване на помощ на пострадалите при природно бедствие.

Поискай оферта или се обадете по телефона 02 / 962 22 13

Харесва ли ви това? Препоръчайте го на приятелите си!

Добави в Svejo

Карта на Япония